در دنیای فولاد چه خبراست؟

از ما بپرسید...

اخبار بروز و معتبر را درچه سایتی دنبال میکنید؟

بهترین و داغ ترین خبرهای روز دنیا را  در سایت ما دیدن نمایید.

فولاد مبارکه

#رشد۷۶ درصدی تحویل محصولات فولاد مبارکه به بازار داخل

گروه بنگاه‌ها: معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه درمورد جایگاه فولاد مبارکه در منطقه و جهان گفت: طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، شرکت فولاد مبارکه در سال گذشته، ‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ محصولات فولادی در بین شرکت‌های فولادساز منطقۀ خاورمیانه و رتبۀ ۴۷ جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اقتصادنیوز روابط عمومی فولاد مبارکه؛ محمود اکبری افزود: این شرکت با انجام طرح‌های توسعه و افزایش ظرفیت تولید، کمک شایانی به بهبود رتبۀ ایران در رتبه‌بندی جهانی برترین کشورهای تولیدکننده فولاد داشته و در بازار داخلی نیز توانسته است میزان تحویل محصولات فولادی تخت را از ۳۳۳۱ هزار تن در سال ۱۳۹۴ به ۵۸۶۴ هزار تن در سال ۱۳۹۷ افزایش دهد که رشد ۷۶ درصدی به همراه داشته است. در همین بازۀ زمانی، تحویل محصولات گرم از ۲۲۹۱ هزار تن به   4080 هزار تن افزایش یافته و متعاقبا میزان تحویل محصول به شرکت‌های تولیدکنندۀ لوله و پروفیل فولادی از ۷۷۹ هزار تن به ۱۷۰۹ هزار تن افزایش یافته که رشد قابل‌توجهی معادل ۱۱۹ درصد (بیش از دو برابر) را در پی داشته است.

وی  افزود: شرکت فولاد مبارکه با حداکثر توان خود در سال رونق تولید توانسته است سهم خود را در تحقق اهداف کلان کشور ایفا کند . با تأمین محصولات موردنیاز صنایع مختلف کمک به تأمین مالی این صنایع از طریق فروش اعتباری و همچنین سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف ازجمله تختال موردنیاز برای تولید لوله‌های انتقال نفت و گاز با سرویس ترش و نیز تولید ضخامت‌های نازک گرم به دنبال تأمین و حمایت هر چه بیشتر از صنایع کشور و قطع وابستگی به کشورهای خارج است.