هلدینگ بهنیا
  • لوله برق
  • فولاد مبارکه
  • پروفیل سبک
  • لوله گالوانیزه
  • لوله سبک
نماینده
انحصاری
برند
ساب

اتصالات لوله کجای لوله نصب میشود؟

لوله کشی اتصالات مختلفی دارد که هر کدام برای منظوری استفاده می شوند . بدون اتصالات به هیچ عنوان نمی توان لوله و اتصالات را به مسیر دلخواه هدایت کرد. هم چنین استفاده از اتصالات باعث می شود که در صورت خراب شدن هر بخش از لوله ،تنها همان بخش تعویض شده و در نتیجه فرآیند تعمیر و نگهداری بسیار آسان می گردد.

این اتصالات عبارتند از:

مهره ماسوره ها : مهره ماسوره ها در لوله کشی بسیار متداول هستند . مهره ماسوره ها ساختاری سه تکه یا به اصطلاح سه پارچه دارند که دو تکه ی آن با توجه به رزوه ی آن ها روی دو لوله (که می خواهیم آن ها را به

هم وصل کنیم ) سوار می شوند و قسمت وسطی به صورت یک پل ، این دو قسمت را به هم وصل می نماید.مهره ماسوره ها قطرهای مختلفی دارند.

مهره ماسوره

لوله مغزی : یکی دیگر از عناصر لوله کشی لوله مغزی ها هستند . لوله مغزی ها ، لوله هایی هستند که کم تر از ۳۰ سانتی متر طول داشته و دو سر آن رزوه شده اند . برای همین تعویض آن ها به مراتب آسان تر خواهد بود.

لوله مغزی

سه راه ها : به جرئت می توان گفت سه راه ها متداول ترین عنصر در لوله کشی ساختمان هستند . سه راهی های لوله کشی باعث می شوند که در مسیر حرکت لوله بتوان به یک بخش آبرسانی کرد. البته سه راه ها هم انواع مختلفی دارند . برخی سه راه ها برای گوشه دیوار طراحی شده اند ، و در برخی هم هر کدام از راه های سه راهی اندازه های متفاوت دارند . یکی از اصول بسیار مهم در لوله کشی ساختمان ، این است که شخصی که لوله کشی را انجام می دهد آن قدر تصور ذهنی قوی داشته باشد که با یک نگاه بتواند تشخیص دهد که چه قطعاتی مورد نیاز است و حداقل تخمین آن حدودا درست دربیاید. ( مثلا با یک نگاه بگوید فلان قسمت به دو زانویی و سه عدد سه راهی نیاز دارد. )

سه راه
هلدینگ بهنیا تولید کننده انواع لوله مبلی,لوله گالوانیزه,لوله مبلی گالوانیزه,پروفیل سبک,لوله برق با کیفیت میباشد. 70