افزایش چشمگیر صادرات فولاد به 15 میلیون تن 

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون صادرات فولاد کشور بالغ بر ۵ ملیون تن بوده که پیش بینی می­ شود این میزان صادرات تا پایان سال­ جاری به بیش از ۱۵ میلیون تن برسد.

جعفر سرقینی در جریان بازدید از واحدهای تولید کنسانتره آهن، پودر میکرونیزه فلدسپات و طلای زرکوه استان کردستان گفت: ایجاد اشتغال و زمینه سازی جذب و بکار گیری جوانان از مهمترین بحث­های پیشروی مسئولان است و این مباحث در مناطق کمتر برخوردار اهمیت آن را دو چندان کرده است.

وی اظهار داشت: در دنیا حدود ۳۵ درصد از طلای استحصال شده از طریق روش هیپلیچینگ بوده که این میزان در کشور ما به ۸۵ درصد هم می­رسد.

[صادرات فولاد به ۱۵ میلیون تن افزایش می یابد]

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در روش هیپلچینگ با رعایت استانداردهای لازم هیچگونه مشکل و تهدید زیست محیطی را به بار نخواهد آورد.

سرقینی افزود: در کشور حدود ۱۱ هزار پروانه بهره ­برداری معادن صادر شده که از این تعداد بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ معدن فعال داریم. در بین معادن بخش خصوصی، معدن طلای زرکوه واقع در شهرستان قروه با لحاظ کردن تمامی موارد به جرات می‌توان گفت جزو ۳ معدن برتر کشور محسوب می‌گردد

وی با اشاره به طرح زنجیره فولاد کردستان افزود: زحماتی که برای زنجیره فولاد کردستان کشیده شده قابل تقدیر است که انشالله بزودی شاهد فعالیت اجرایی آن نیز خواهی بود.

صادرات فولاد
کاهش تقاضا
سنگ آهن