از لوله برق چه میدانید
جولای 10, 2019
ریشه پروفیل از کجاست؟
جولای 10, 2019

خانواده بزرگ لوله برق

#لوله های #برق با توجه به نوع #جنس#روش-اتصال#ویژگی-های #الکتریکی و #مکانیکی ، #قابلیت-انعطاف #مقاومت در برابر #حرارت و #آتش و#حفاظت در برابر اثرات عوامل خارجی طبقه بندی می شوند.

 

لوله برق کاندوییت فلزی

 لوله برق #کاندوئیت-فلزی از جنس #آهن بوده و قابلیت #تحمل-فشار-بالا و #عدم-تا-شدن و #له-شدن را می توان از قابلیت های لوله برق کاندوئیت فلزی نام برد و از #معایب لوله برق فلزی می توان از #عدم-عایق-بودن آن در برابر جریان برق نام برد.

 

لوله-برق--کاندوییت-فلزی

لوله-برق–کاندوییت-فلزی

 

لوله برق پی وی سی

لوله برق #پی-وی-سی از جنس #پلاستیک-سخت به اضافه #نرم-کننده ها و #روان-کننده ها می باشد که به نسبت لوله برق فلزی دارای وزن #سبک تر و #عایق بودن و #ارزانتر بودن آن نام برد.

لوله برق پی وی سی #غیر-قابل-اشتعال بوده و در صنعت #ساختمان کاربرد بسیار بالایی دارد.

لوله-برق--پی-وی-سی

لوله-برق–پی-وی-سی

لوله برق گالوانیزه سرد

لوله برق #گالوانیزه-سرد یا #فابریک از جنس فلز بوده و کاربرد آن بیشتر در مناطق سر پوشیده و فضای داخلی سازه ها می باشد به دلیل فابریک بودن لوله برق گالوانیزه سرد در مناطق مرطوب و خارجی زنگ می زند.

گالوانیزه سرد

لوله-برق-گالوانیزه-سرد

لوله برق گالوانیزه گرم

لوله برق #گالوانیزه-گرم یا #آب-کاری از جنس فلز بوده و کاربرد آن در مناطق #سر-باز و #فضای #خارجی-سازه ها می باشد.این لوله برق در#کوره آب کاری شده و در مناطق خارجی و

مرطوب رطوبت را به خود جذب نمی کند.

لوله-برق-گالوانیزه-گرم

لوله-برق-گالوانیزه-گرم

لوله برق پلی آمید

#لوله-برق-پلی-آمید از جنس #پلاستیک-نرم بوده و در حال حاضر 65% در ساختمان ها و سازه ها ی سبک کاربرد دارد.لوله برق پلی آمید بسیار سبک و قابل انعطاف و از نظر قیمتی از تمامی لوله برق موجود در بازار #پایین تر است.از معایب این لوله میتوان شعله ور شدن آن را ذکر کرد.

لوله-برق-پلی-آمید

لوله-برق-پلی-آمید

لوله برق پلی اتیلن

لوله برق پلی اتیلن از جنس پلاستیک نرم بود و به نسبت بقیه لوله برق های موجود قابلیت انعطاف و استحکام بالایی را دارد.از لحاظ قیمتی بالاتر از لوله های پی وی سی میباشند.

لوله-برق-پلی-اتیلن

لوله-برق-پلی-اتیلن

لوله برق خرطومی پلاستیکی

لوله برق خرطومی پلاستیکی برای عبور سیم برق بر روی دیواره های سازه استفاده میشود. لوله برق خرطومی قابلیت #انعطاف-پذیری-بالایی را دارد وبه تمامی #زاویه ها #خم می شود.جنس این لوله از پی وی سی می باشد و #غیر-قابل-اشتعال می باشد.

خرطومی پلاستیکی

لوله برق خرطومی پلاستیکی

لوله برق خرطومی فلزی

#لوله-برق-خرطومی-فلزی برای عبور سیم برق در #تابلوهای-صنعتی و #دیواره های خارجی کاربرد دارد.جنس این لوله برق از پی وی سی به همراه #سیم-مفتولی برای بالا بردن مقاوت لوله و استحکام بیشتر می باشد.

لوله خرطومی فلزی

لوله-برق–خرطومی-فلزی

لوله برق خرطومی پلی آمید

لوله برق #خرطومی-پلی-آمید برای عبور سیم برق بر روی #دیواره-های-سازه استفاده می شود. لوله برق خرطومی پلی آمید  قابلیت #انعطاف-پذیری بالایی را دارد و به تمامی زاویه ها خم میشود.

جنس این لوله از پلی آمید میباشد و #قابل-اشتعال می باشد.از لحاظ #قیمتی 4/1 لوله برق خرطومی پی وی سی میباشد.

خرطومی پلی امید

لوله-برق-خرطومی-پلی-آمید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *